„Menteni minden áron, mert az életnél nincs értékesebb kincs!”

Zana és Zümi

Zümi és Zana  lett a neve annak a két kislány kutyusnak, akiket legutóbb mentettünk.
Jászdózsa és Tarnaörs között hagyta őket magukra valaki, aki úgy gondolta, hogy nincs már rájuk szükség és ez a legegyszerűbb módja, hogy megszabaduljon tőlük. A két kutyuska az úttest mellett egy bokor alatt keresett menedéket a tűző nap elől. Az arra járó állatszerető emberek, miután felfedezték őket, élelmet és vizet vittek nekik, de sajnos a befogadásukat senki nem tudta vállalni. Ahogy minden állatvédő szervezet a saját bőrén tapasztalja, a jelenlegi helyzetben mindenhol teltház van, csak hébe-hóba sikerül egy-egy gazdira várót szerető családhoz adni, az ilyen szerencsétlen sorsú állatok száma pedig egyre csak nő.
Szerencse, hogy alapítványunknál éppen volt egy megüresedett kennel, így tudtuk fogadni a két kutyust, akik kb. 1,5-2 évesek lehetnek. Zana nagyon gyorsan úgy döntött, hogy velünk jön, de Zümi már nem volt olyan egyszerű eset. Bent kucorgott a bokor alatt, és nem akart mozdulni sem. Pár perc múlva vettük észre, hogy egy frissen vérző seb van az oldalán. A kitartásunknak meglett a gyümölcse és végül engedte ő is, hogy megfogjuk és az autóba tegyük, ahol a társa már nagyon várta őt. A sérülése miatt az állatorvoshoz vezetett az utunk, ahol ellátták a sebeit (szerencsére nem komoly sérülések) és kaptak bolha-kullancs elleni kezelést is. Chip természetesen nem volt bennük.
A mini menhelyünkön várják a gazdijukat! 

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás